مشکل هورمونی لیزر

مشکل هورمونی ندارم ، اما از لیزر نتیجه نمیگیرم چرا ؟؟؟؟؟

سئوال بسیاری از عزیزان اینست که مشکل هورمونی ندارم اما از لیزر نتیجه نمیگیرم چرا //؟؟؟؟؟

د رجواب ابتدا باید مسائل مختلف ازجمله تاریخ آزمایش و شرایط آزمایش را مورد بررسی قرار داد عزیزان آزمایش هورمونی باید با تایید پزشک شما و روزهای خاصی از سیکل ماهیانه شما انجام شود ، دادن آزمایش سرخود و بدون هماهنگی و راهنمایی پزشک معالج به هیچ دردی نمیخورد زیرا جواب ازمایش هورمونی بستگی به فاکتورهای زیادی دارد .

نکته بعدی انجام سونوگرافی است که حتما باید در ابتدا شروع لیزر اگر مشکوک به موهای زائد غیر معمول هستید انجام شود و این ازمایش و سونو نهایت تا سه ماه اعتبار دارند چون متاسفانه هورمون ها در بدن مرتبا در حال تغییر هستند .

بعد از قضیه ازمایش و سونو اگر همه چیز اوکی بود باید مصرف داروهای مختلف که باعث ایجاد مو زائد و مقاومت به درمان میشوند را مورد بررسی قرار داد .

داروهایی نظیر کورتیزون ،فنی توئین ،ماینوکسیدل ،توستسترون ،لیوتروکسین ..

میتوانند عامل ایجاد مو زائد یا مقاومت به درمان های لیزری را برای شما به وجود اورند البته در خیلی از موارد حذف دارو امکان پذیر نیست و باید تعداد جلسات لیزر را افزایش داد .

مورد دیگر بیماریهای زمینه ای هستند مثل تیروئید ،  پوکی استخدان ، دیابت ؛ فشار خون بالا معمولا داروهایی که برای مهار این بیماریها بکار میروند مقاومت به درمان مو زائد در افراد ایجاد میکنند .

دلایل ژنیتیکی یا ارث را به هیچ عنوان نباید در اینجا فراموش کرد زیرا افراد بسیاری هستند که بدون هیچ بیماری یا مصرف دارو و فقط به علت ارثی پرمویی دارند و در اینگونه افراد معمولا افراد نزدیک مثل خواهر ، مادر ، مادر بزرگ یا خاله و عمه دچار پرمویی بوده یا هستند و تنها راه چاره برای این افراد انجام جلسات بیشتر لیزر تا رسیدن به نتیجه مطلوب است .

نزدیک شدن به یائسگی یا یائسگی زودرس نیز میتواند از عوامل ایجاد پرمویی و مقاومت به درمان باشد .

اما در مردان وجود هورمون های مردانه و همچنین استفاده بعضی از اقایان از مکمل های ورزشی عضله  ساز میتواند سبب عدم نتیجه دهی مناسب باشد .

و همان طور که قبلا هم اشاره کردیم مردان نباید همه نواحی را لیزر کنند ، نواحی دست و پا در مردان جواب دهی لازم را ندارد و به همین دلیل هم در مطب ما قسمت دست و پا  اقایان لیزر نم شود .که باید با مشاوره اولیه این موضوع کاملا برایشان روشن شود زیرا حق اولیه شما در لیزر اطلاع از کلیه مزیت ها و معایب لیزر است .

اما در اخر به استرس میپردازیم که یکی از عوامل موذی برای ایجاد همه بیماریها است که در مورد لیزر نیز کاملا صادق است افرادی که استرس دارند در مقابل افرادی که بیخیال هستند ریزش مو دیرتر و نتیجه دهی کمتری را تجربه میکنند پس مثل همیشه توصیه به ریلکس بودن در زمان انجام لیزر را داریم .

کارت گارانتی لیزر در مطب  ما نیز یکی از عوامل راحتی خیال مراجعین است و بدین سبب ریزش مو در این افراد خیلی سریعتر اتفاق میفتد و تقریبا ما فردی را ندیده ایم که با داشتن کارت گارانتی نیاز به جلسات اضافه لیزر داشته باشد هرچند متعهد شده ایم که رایگان این جلسات را انجام میدهیم اما تا به این لحظه نیاز ی در مراجعین نبود و این خود تصدیق گفتار ما در رابطه با استرس است .

 

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «مشکل هورمونی ندارم ، اما از لیزر نتیجه نمیگیرم چرا ؟؟؟؟؟»

  1. بازتاب: 10نکته ضروری که قبل از لیزر باید بدانید - لیزر دکتر حسین پور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
???? کمک لازم دارید؟
سلام ????
کمک لازم دارید؟